خانه / مقالات / مهره مار ، از خرافات تا واقعیت-جذابیت و ثروت با مهره مار به دست می آید ؟

مهره مار ، از خرافات تا واقعیت-جذابیت و ثروت با مهره مار به دست می آید ؟

مهره مار، از خرافات تا واقعیت

مهره مار، یک قطعه ی استخوانی شکل از بدن مار است که مارها در مکانی که در آن جفت گیری کرده اند، به جای می گذارند،مهره مار بخرید اگر به دنبال جذابیت بیشتر هستید،اگرمیخواهید مهرتان به دل کسی که میخواهید او را جذب کنید بنشیند،مهره مار بخرید اگر میخواهید محبوب شوید و از خود یک شخصیت نافذ بسازید،اگر میخواهید در رابطه ها و دوستی ها دل طرف مقابلتان را به دست آورید و در نظر او چون شکاری ارزشمند جلوه کنید؛ این راز مهم را به شما هدیه میدهیم:

“صاحب این مهره مار ارزشمند که از کمیاب ترین گونه های مار کشور که در اعماق کوه ها و جنگل ها زندگی میکنند، تهیه شده است، باشید.”

آنچه تا اینجا خواندید یکی از هزاران نمونه تبلیغاتی است که فروشندگان مهره مار در تبلیغاتشان به آن اشاره می نمایند.

مهره مار
مهره مار

اما براستی این تعاریف در مورد مهره مار تا چه حد صحت دارد؟

از گذشته ها در بین اقوام مختلف ایرانی این جادوی مهر و دلربایی یعنی مهره مار بصورت یک باور قطعی وجود داشته است.حتی در کتب گذشتگان گفته شده که مارگیرهای قهار روزها و شب های بسیاری را تنها با این هدف که بتوانند مارهای کمیاب را شکار کردهو مهره مار را به دست آورند؛ در کویر و کوه و جنگل می گذرانده اند.شاید با خود بگویید این مهره را از مهره های اسکلت هر ماری می توان بدست آورد! اما اشتباه نکنید. منظور از این مهره مار، یک قطعه ی استخوانی شکل از بدن مار است که مارها در مکانی که در آن به جفت گیری مبادرت ورزیده اند، به جای می گذارند.بنابراین دلیل این مشقت مارگیران برای بدست آوردن این مهره از اینجا مشخص می شود.

دروغ

البته گروهی موضوع مهره مار  را از جنبه ی علوم نوین روانشناسی(قانون جذب، تاثیر امواج مثبت و غیره) صحیح می دانند.اما سیدعلی بنی صدر یکی از محققین مذهبی بر این باور است که این موضوع اصلا صحت نداردو بیشتر شبیه یک داستان تخیلی مورد علاقه است تا یک موضوع واقعی و تاثیر گذار.او اضافه میکند هر فرد منطقی و باهوشی اگر لحظه ای با خود بیندیشد :

به این موضوع خواهد رسید که یک وسیله ی بی جان به نام مهره مار نمی تواند بر رابطه و نفوذ انسان ها بر یکدیگر تاثیرگذار باشد. بنابراین این فرضیه کاملا رد می شود.

مهره مار

البته یک ضرب المثل در بین ایرانیان وجود دارد که چنانچه فردی مورد محبوبیت و شهرت خاصی در اجتماع قرارگیرد،

می گویند: فلانی “مهره مار داره!” اما همان طور که توضیح داده شد این مساله یک ماجرای تخیلی بیش نیست!

اما باز هم کسانی هستند که آن قدر به این موضوع اعتقاد دارند که حاضرند هر قدر برایشان هزینه داشته باشد بپردازند اما در عوض مهره مار اصل را به دست آورند.بنابراین طبیعی است که افرادی که به فروش این مهره های مار مشغولند با تبلیغاتی گیرا و فریب دهنده، ابهامات و نکات غیرواقعی دیگری را نیز در لابلای تبلیغاتشان می گنجانند.نکاتی مثل تاثیر مهره مار بر سلامتی! یا طول عمر! یا دردهای عضلانی! و غیره.

مهره مار

در این خصوص حجت الاسلام پارسانیا که یکی از پژوهشگران و اساتید دانشگاه می باشد نیز کوتاه و با صراحت صحت تاثیرات شایع شده  را رد می کند.دکتر مصطفی دلشاد پژوهشگر و فارغ التحصیل حوزه ی علمیه نیز نظر حجت الاسلام پارسانیا را تایید می نماید و میگوید هرگز این موضوع تایید نشده است.در سطح اینترنت نیز فروشگاه های اینترنتی زیادی به فروش این محصول مشغولند.کافیست یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو انجام دهیدتا ببینید صدها مورد فروشگاه وجود دارند که با تبلیغات مختلف و رنگارنگ و البته گاها فریب دهنده سعی می کنندافراد را برای خرید این مهره های مار که انواع اصلشان تقریبا دو برابر انواع معمولی آن قیمت دارد، تشویق نمایند.البته آن ها در کنار این مهره های مار از ملحقاتی مثل انواع ادعیه ای که تاثیراتی بر زندگی انسان ها دارند و همچنین سایر اشیائی که شاید تاثیر آنان نیز مانند مهره مار در حد یک خرافه بیش نباشد، استفاده میکنند تا اطمینان مشتری را بیشتر جلب کنند.و اما نکته ی پایانی این مقاله را صحبت نهایی سیدعلی بنی صدر قرار میدهیمکه در مورد  مهره مار گفت: موضوع مهره ی مار از دیدگاه منطق و عقل کاملا رد شده است .چرا که نه تنها هرگز به اثبات نرسیده است، بلکه مدرکی برای پذیرش آن وجودندارد.وی با تاکید بر اینکه هیچ موردی مبنی بر تایید اثرات این مهره ها از سوی خریداران و استفاده کنندگان این مهره ها گزارش نشده است، گفت:چیزی که ثابت نشده است فاقد بازدهی و ارزش واقعی است.

نکته جالب این که یکی از فروشنده های معروف مهره مار که خانم هستند و از هند وارد میکنند هم در این باره سوال شده که آیا مهره مار را خودش استفاده میکند یا نه ؟

ایشان گفتند که خودشان استفاده میکنند آن هم ار نوع مرغوبش ولی نه ثروت مند شده و نه جذابیت خاصی بدست آورده. 

کلاه بردار

با توجه به صحبت هایی که شد متوجه شدیم که مهره مار یک افسانه بیش نیست و این باور و افسانه تبدیل به یک ضرب المثل شده که راجب انسان های جذاب گفته میشود

پس به جای صزف هزینه های گزاف و میلیونی برای موضوعی که هرگز به اثبات نرسیده و فقط وسیله ای برای سود جویی ست ،بدانیم که که جذابیت امری جادویی و ماورایی نیست

بلکه تکنیک ها و روش هایی دارد که هر کسی با یادگیری ،تمرین و بکارگیری آنها میتواند به جذابیت دست یابد .روش هایی که بزرگان جهان نیز آنها را بکار میگیرند و مربی های برجسته ای در زمینه وجود دارند.

magic

 با ما همراه باشید تا این تکنیک ها  و روش ها را یاد بگیرید و در زندگی استفاده کنید تا موفق تر ، شادتر و جذاب تر باشید .بدون نیاز به خرافات، خرافاتی که فقط پول و زمان و زندگی شما را از بین می برد.

احتمالا این مطلب هم برای تو مفید است:  پاسخ تست شخصیت شناسی

درباره‌ی پیمان ملکیان

پیمان ملکیان هستم، محقق و مربی در زمینه مهارت های ارتباطی نوین. بیش از هفت سال است که در این زمینه در حال مطالعه و پژوهش هستم. (طراحی، نواختن پیانو و تار،خوشنویسی و ... از علاقه های شخصی من هست)

همچنین ببینید

تست شخصیت شناسی-خود را بهتر بشناسید

تست شخصیت شناسی خود را بهتر بشناسید! یکی از  استانداردترین تستهای شخصیت شناسى که این …

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.